| tpu1142 a întrebat:

Am un laptop DELL VOSTRO A860 si odata am avut conectate castile ca am ascultat muzica, iar cand n-am mai ascultat am inchis laptopul uitand castile conectate. Apoi mi-am dat seama ca nu am deconectat castile si le-am deconectat in timp ce laptopul era inchis. Aum de cate ori aprind laptopul nu-mi merge sonorul decat la boxe si casti. Ce trebuie sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| PotatoMustDie a răspuns:

Incearca sa bagi castile la loc cand e inchis, sa il aprinzi, apoi sa scoti castile.

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să intrii în managerul de suet și să setezi sunetul care o ramas setat pe caști pe difuzoare.Asta depinde de ce sistem de operare folosești.Succes

| tpu1142 explică (pentru DeyCj):

Am windows xp sp2

| SuicideSilence a răspuns:

Pentru placile de sunet realtek: introduci castile -> dublu click pe iconul driverului din system3 -> in partea din dreapta o sa ai doua "butoane" dai dublu click pe butonul verde si selectezi headphone -> ok

| tpu1142 explică (pentru SuicideSilence):

Unde gasesc system3?

| SuicideSilence a răspuns (pentru tpu1142):

Langa ceas. este un icon portocaliu in forma de difuzor (daca ai driver-ul instalat. nu cel cu care vine windows-ul)

| SoloPC a răspuns:

Control panel/Sound and Hardwere/Sound si vezsi tu pe acolo!

| Xd_Norbii_1996 a răspuns:

Ascultal pe florim007 si nu e un virus.

| DANEMERNIC a răspuns:

Resofteaza-l si vezi ce se intampla
posibil un virus.

| cosmintudor9777 a răspuns:

Reformateaza-l sau ia-ti o placa de sunet nou happy

| tpu1142 explică:

Am windows XP sp2