| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am un laptop Hp de 3 săptămâni procesor i3, 8gb ram și după ce i-am făcut actualizările cerute de Hp asistent se mișcă foarte greu și cpu este 100%
S a actualizat BIOS, realtek sound și lan.
Ce pot face? Menționez ca se aprinde și foarte greu când ii dau restart.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ai facut actualizare de bios? hmmm....ma mir. Ala nu iti apare cand trebuie sa actualizezi. Ca sa faci un update de bios, trebuie sa te uiti pe site-ul producatorului placii tale de baza si sa te uiti la versiunea curenta a bios-ului tau. Insa este riscant, deoarece un update gresit de bios, poti arunca placa ta de baza. Indiferent ca e laptop sau pc.
Anumite actualizari nu trebuiesc facute. Probabil ai prea multe date acum si ceva nu merge ok.
Ar fi bine sa ii reinstalezi windowsul (cineva care chiar se pricepe) si sa iti bage drivele la zi si sa iti lase doar actualizarile principale sau chiar deloc (daca windowsul nu este original).
Ai grija totusi ce ai facut tu la bios, faptul ca se aprinde greu... nu prea e ok. Poate sa fie si hdd-ul de vina.
Incearca sa pui un alt windows. Daca mai ai problema asta, atunci e vorba de ceva hardware si trebuie sa apelezi la garantie.
Succes!

| gabicoo a răspuns:

Inseamna ca mai face actualizari.
Sau poate unele programe au luat-o razna si e necesar sa le inchizi din Task Manager.

| Canndii a răspuns (pentru gabicoo):

Se tot actualizeaza windowsul la versiunea aia 1803 de la ora 10 dar a ramas blocat la 99% de două ore, poate mai mult...

| LPCTSTR a răspuns (pentru Canndii):

Lasa-l sa termine.