| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU ...am un laptop Hp pavilion g6 care daca il tin in jur de 6 -7 ore incontinu aprins dupa incepe sa mearga in reluare si trebuie sa il inchid sa il las un min si dupa merge iar bine stiti ce ar putea avea?(mentionez ca nu se incalzeste excesiv ..merge normal. )..am observat ca la jocuri se incinge si ruleaza mai repede si daca intru in diverse cand sunt in joc adica in diverse programe ma refer se restarteaza ..credeti ca am nevoie neaparat de cooler? ...multumesc

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Ce configuratie are laptop-ul?

| laptopnews a răspuns (pentru FashionVictim93):

Instaleaza un program si vezi la ce temperatura ajunge. Sunt mai multe pe internet. Apoi, in functie de asta, poti sa cumperi un cooler sau nu. Poate e suprasolicitata placa video. Un cooler o sa iti scada temepratura cu cateva grade, dar nu te astepta sa faca minuni! Succes!

| OkiulDinUmbra a răspuns:

Mda ai nevoie de un cooler mai mare deoarece si eu am laptop HP la fel ca al tau iar eu i-am schimbat coolerul
inainte cand il avea pe cel normal mai mult de 10 ore nu tinea prima data cand l-am luat sh s-a stins am crezut ca s-a ars.dar nu cred ca ai nev d cooler nou pentru ca nu e sanatos sa stai mult in fata laptopului