| hi a întrebat:

Am un laptop Samsung cu procesor Intel core i3 2.330M de 2. 20Ghz, cu 8 GBrami si pe 64 biti windows 7 iar placa e nVIDIA geforce gt 520MX,, joc intr-adevar ultimele jocuri aparute precum si Crysys3, etc dar la jocuri temperatura ajunge la 75-76 maxim si la setari ii la medium la ultra iar la edituri de video nu cred ca sare pana la 70 in nici un caz ii cam p la 66, iar in idle sau cand ma uit la un film ii 35-51 sau depinde ce ii dau de lucru, sunt bune temperaturiile sau nu? Am uitat sa mentionez ca il am de 1 an jumate si nu stiu ce sa fac sa il duc sa il curatsau sunt bune temperaturile? La asa temperatur nu se poate arde placa video sau procesorul? Pentru ca il aveam pe baterie o data si mi s-o blocat jocu si nu o mers nici cu ctrl, alt delete sa ies o trebuit sa ii dau restart de pe buton dar probabil fiindca o fost pe baterie si am mai auzit de la cineva ca asta e primul semn cand placa ta video se strica.Va rog sa ma ajutati.

1 răspuns:
| SouLIce a răspuns:

Sunt putin cam mari temperaturile in full load, curata-l de praf si schimbai pasta termoconductoare iti va scadea temperatura cu cateva grade