| ALYNAMARYA a întrebat:

Am un mini-laptop de la Packard bell. Problema este ca am reinstalat windows-ul (windows 7) si nu mai merge camera web. Am inteles ca imi trebuie sa instalez ceva, dar nu stiu ce. Va rog frumos, ma puteti ajuta?

Sarbatori fericite si sper sa ma ajutati! FUNDITA >big grin

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Driverul pentru camera web.Așa e cu wingozu.Nu trebuie nimic de pe net ci doar să te uiți în automatic updates(de care toți fdugiți dar inntil la windows 7), la actualizări opționale, și să instalezi de acolo toate driverele ce ți le dă, și ntotul va funcționa cum trebuie.Așa e treaba cu windows-ul, care mai prost din puctu ăsta de vedere.Pentru orice hardware trebuie driver, nu ca la Linux unde totul funcționează cu plug and play plus că hatdware-ul esta gata configurat și gata de utilizare după instalarea sistemului de operarea.Succes și an nou fericit.

| ALYNAMARYA explică (pentru DeyCj):

Multumesc! Un an nou fericit si tie! big grin

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Mai bine spune-mi mie modelul laptopului și îți dau link cu driverele.

| DiJay_Anonim_1989 a răspuns:

SAU bagi cablul de la camera si jos in ''Bara de activitati'', unde este o sageata in sus dai pe ea si iti va aparea ceva cu un cerc care se roteste, daca apare ai rabdare, vreo 5-10 minute (asta inseamna ca win 7 cauta driverul automat pe net si se instaleaza singur)FUNDA? si la multi ani!

| ALYNAMARYA explică (pentru DiJay_Anonim_1989):

Eu am camera incorporata. Oricum am rezolvat! Ms big grin