| Dudu521 a întrebat:

Am un model de mobil SAMSUNG Galaxy S2 Plus, care s-a actualizat de la Android 4.1 la 4.2, de cand s-a actualizat si cu soft asemanator ca la S4, ( actualizare disponibila si la S3), mi se pare ca merge mai greu, adica galeria se deschide mai greu la fel si camera, si in jocuri se mai blocheaza.
Pe "vechiul" sistem mergea PERFECT, si ma gandeam daca este vreo modalitate de al avea ca inainte.

Multumesc!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Ca s afaci downgrade trebuie sa descarci odin sa descarci firmware-ul original apoi sa instalezi dupa ce i faci si root citeste sau uite-te pe youtube ca sunt tutoriale asta implica pierderea garantiei si posibilitatea sa brick-uiesti telefonul e riscul care ti-l asumi

| Dudu521 explică (pentru shannygelu):

Ohh... God, mai bine nu-l actualizam. straight face sad

| shannygelu a răspuns (pentru Dudu521):

E bine ca e actualizat poate o sa faca alt update sa mearga mai bine stai calm e bine nu dispera bine ca merge

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ca si in cazul calculatoarelor, cand bagi un sistem de operare ceva mai pretentios pe el, se misca mai greu. Asa si in cazul tau. Ca sa il ai ca inainte trebuie dezinstalat 4.2, si manual instalat 4.1 de pe pc. Bft