| AlexRO150 a întrebat:

am un monito dvi si un pc cu placa video gtx 1060 si mai am un alt monitor dar e vga si vreau sa il pun ca monitor secundar si am cumparat un adaptor hdmi-vga si tot nu merge, problema poate sa fie de la cablul vga-vga? Am vazut pe Youtube un tip cum conecta un monitor vga cu acelasi adaptor la aceeasi placa ca amea si lui ii merge, tind sa mentionez ca cablul vga-vga a avut un pin indoit dar l-am indeptat e posibil ca acest cablu sa fie problema?

3 răspunsuri:
| Ginosaurus a răspuns:

Vrei sa il vinzi? Iti dau eu un pret daca doresti!

| AlexRO150 explică (pentru Ginosaurus):

Dami un numar de telefon sau fa cebook sa vorbim

| IvaAstra a răspuns:

CE POTI INCERCA:

1. Apasa DETECT pe fereastra SCREEN RESOLUTION
2. Incearca monitorul pe un alt computer, sa vezi daca problema este de la el
3. Actualizeaza driverul video
4. Intra in BIOS si activeaza "Intel multi-display"