| TopCom360 a întrebat:

Am un Monitor LCD Philips 160E, de fapt este al unui prieten. Monitorul are 2 moduri: WideScreen si 4:3. De vreo 3-4 luni in modul WideScreen apar niste dungi albe care se tot misca,nu poti naviga deloc pe el, daca am transparenta activata imi imbina toate culorile si se zbat ca intr-un pahar cu apa :)), va arat in poza de mai jos. In modul 4:3 merge, dar culoarea si claitatea nu se vad prea bine.Am zis ca este de la curent,dar astazi l-am adus la mine acasa cu tot cu unitate si nu mai face dungile alea,mentione ca nu suntem pe aceeasi faza,la el acasa am incercat si cu stabilizatorul dar degeaba, l-am incercat si pe alt pc pe faza lui dar degeaba. De la ce poate fi? Mai are garantia, dar daca ei nu gasesc nici o problema dupa aia mi-l trimit inapoi si platesc transportul degeaba (eMAG). WideScreen: http://imageshack.us/photo/my-images/203/cimg0285y.jpg/ 4:3: http://imageshack.us/photo/my-images/405/cimg0286m.jpg/

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Poti trimite inapoi, iar taxele banuiesc ca vor fii suportate de ei.Suna la departamentul vanzari si spune-le problema, ai facut proba si cu alte monitorare si intreaba-i cine suporta taxele de curierat. Daca iti vor da un raspuns gen cheltuielile de curierat vor fi suporate de dumneavoastra atunci spune-le ca ajungi pe la opc.

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Incerca sa instalezi driverele de la placa video mai poti incerca sa aduci un alt monitor wide si sa il probezi. Daca problema persista atunci poti sa trimiti inapoi fiind monitorul defect.

| TopCom360 explică (pentru AgathaRo):

Driverele sunt instalate, ultima versiune, 2 monitoare lcd wide schimbate si mergeau perfect numai acest Philips nu vrea...

| AgathaRo a răspuns (pentru TopCom360):

Poti trimite inapoi, iar taxele banuiesc ca vor fii suportate de ei.Suna la departamentul vanzari si spune-le problema, ai facut proba si cu alte monitorare si intreaba-i cine suporta taxele de curierat. Daca iti vor da un raspuns gen cheltuielile de curierat vor fi suporate de dumneavoastra atunci spune-le ca ajungi pe la opc.