| AlexRO150 a întrebat:

am un pc cu placa video gtx 1060 de 6 gb si am un monitor DVI toate bune si frumoase dar mai am un monitor si vreau sa il pun ca cel secundar dar problema e ca monitorul e vga si placa are doar porturi dvi si hdmi, exista vreo cale sa il conectez daca da cum?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Cumperi acest convertor: http://www.mivarom.ro/......ga-p-10957 și un cablu VGA-VGA și gata, va funcționa placa video cu acel monitor.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi o mufa adaptoare dvi vga, costa cca 10 lei in magazine.

| AndreiRobert22 a răspuns:

Iti dau adresa mea si vi sa iti dau un convertor DVI-VGA big grin