| carica49 a întrebat:

Buna TPU am un pc foarte vechi si vreau sa imi fac un upgrade, am un amd athlon II 4050e si o placa de baza ASUS M4N78-AM si vreau sa imi cumpar un AMD Trinity, Athlon II X4 750K Black Edition 3. 40GHz se potriveste cu placa de baza? Am 2 gb ram ddr 2 si o sursa de 500W

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

1) Placa de baza nu suporta acel procesor.
Uite lista cu procesoarele suportate : http://www.asus.com/Motherboards/M4N78AM/HelpDesk_CPU/

2) Sursa de 500w? Ce eficienta si certificate are? Are macar protectii? Poate sursa care o detii acum sa fie mult mai DE CALITATE decat ce vrei sa cumperi!

3) De ce vrei sa faci upgrade? Ce placa Video ai?

4)Ce buget ai?

| carica49 explică (pentru CPAElites):

Nu vreau sa schimb sursa si daca poti fa-mi tu un sistem, nu am placa video la pc-ul asta nici nu merita, am un buget de maxim 1000 ron daca intra si o placa video in banii astia ar fi minunat

| carica49 explică (pentru CPAElites):

Spune ca suporta athlon II

| CPAElites a răspuns (pentru carica49):

Spune, dar nu modelul ala!

| CPAElites a răspuns (pentru carica49):

Nu ai ce sa-i faci la veche configuratie..asa ca iti cumperi alta!
Iti recomand pc-ul asta, mai strangi bani pentru o placa video performanta ( minim GTX 750 TI ) si zboara in jocuri :
http://www.calculatoareok.ro/......vd-rw.html