| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care e ingrijorat de faptul ca cineva i-a aflat ip-ul si acum ii poate intra in calculator cu ajutorul programului teamviewer.Acel cineva spune ca datorita faptului ca a vorbit pe mess cu el i-a aflat ip-ul calculatorului, doar pentru simplul fapt ca a vorbit pe mess cu el.Si cica poate afla ip tuturor persoanelor care il contacteaza.Intrebarea mea este daca acest lucru se poate si daca este adevarat ce spune. Daca da, cum ar putea scapa de asta?

2 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Ca sa stii daca i stii ip la cineva poti sa te stergi la fund cu el.Degeaba il stii ca nu ai ce face nimic cu el.Si teamviewer este un program prin care un utilizator daca vrea sa intre altu in pc lui acel utilizator i da ip si PAROLA ca sa poata sa intra.Ai inteles! DECI DEGEABA ARE IP-ul lui prietenu tau..doar te sperie. FUNDA?

| robytoby a răspuns:

Nu poate sa intre cu acel program decat daca are si prietenul tau instalat programul si ii da parola.Asta daca ii da prietenul tau acordul. Sa stea linistit, astea sunt vrajeli. Poate doar daca respectivul este un hacker.