| Frumu1818 a întrebat:

Buna tpu.am un router de wifi Huawei de la digi rcs rds si nu merge netul.Trebuie sa sun la ei? si ce sa le spun. Funda

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Verifică să vezi dacă LED-ul de la fibra optică este roșu (nu mai știu cum se numește). Dacă este pe router un LED roșu, va trebui să vină să schimbe mufa la fibră.
Cel mai ușor lucru de făcut este să dai restart la router, ori apeși pe butonul de reset, ori îl scoți din priză și îl bagi la loc.
Alt lucru ar fi să faci din nou configurația PPoeE, cu ajutorul unui calculator/laptop și un cablu de rețea.