| Deeaa1911 a întrebat:

Buna TPU am un router Huawei HG658 dela Romtelecom si am renuntat la contractul cu ei si mi-a ramas routerul! Acum sunt abonat la o retea urbana care merge doar cu macul placi de retea stiti voi, si as vrea sa stiu cum pot sa configurez accest router, cum as putea sa ai clonez macul sau cv! Detali explicit big grin! Dau funda si un suc big grin

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai optiune de "Clone MAC Address" pe interfata lui! Google it!

| Deeaa1911 explică (pentru K0sti):

Nu este cel putin eu nu o gasesc ajuta-ma te rog nu vreau sa cumpar alt router :*

| K0sti a răspuns (pentru Deeaa1911):

Greu cu cautatul? Ia vezi asta: https://www.youtube.com/watch?v=LNMLOLNac5U

| Deeaa1911 explică (pentru K0sti):

K0sti iti multumesc frumos ca vrei sa ma ajuti :*! dar in tutorialul pe care milai dat nu am vazut nici o optiune de clonare mac sincer nu ma descurc! Crezi ca daca iti dau teamviewer ma poti ajuta big grin! Fac cinste :*, te rog am nevoie urgent

| K0sti a răspuns (pentru Deeaa1911):

Nu, ca nu are aceasta optiune, cum ai spus si tu. Eu ti-am dat tutorialul ca sa vezi ce face omul ala acolo, cu gandul ca te poate ajuta in problema ta. Eu nu inteleg de ce te tot legi de mac-ul asta? De ce e musai sa clonezi mac-ul?

| Deeaa1911 explică (pentru K0sti):

Pentru ca firma dela care am eu abonamentul functionaza doar pe baza adresei mac de exemplu eu daca imi schimb acum placa de retea trebuie sa ai sun si sa le spun macul cel nou pentru ca altfel nu o sa imi mearga netul!

| K0sti a răspuns (pentru Deeaa1911):

Bai sa fie! Ce minunatie de firma e asta? laughing
Nasol, asta e, nu prea ai ce face!