| Rusu_Raul_1991 a întrebat:

am un s5 4G+ si atunci cand vreau sa imi activez protectia KNOX imi zice ca:Nu se poate utiliza protectia KNOX. Dispozitivul nu are o cheie a radacinii.

Ce trebuie sa fac sa pot sa il activez?

P.S: Dau funda

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ai rootat telefonul? protectia Knox nu e ceea ce crezi tu ca e.
knox e ca un fel de aplicatie multiprofil, care separa utilizatorii aproape ca la windows, insa pe langa asta are si un sistem de securitate care daca detecteaza ceva modificat la telefon in firmware-ul telefonului, il impiedica sa ruleze cu acel firmware modificat.
modificat= root si custom firmware.
daca inca ai o versiune de android mai veche de 4.3, e o aplicatie care reseteaza acel sistem. parca se numeste triangle away

| Rusu_Raul_1991 explică:

Telefonul meu nu este rootat si nici nu a fost doar ca de un timp nu ma mai lasa sa activez protectia knox

| Danzell a răspuns (pentru Rusu_Raul_1991):

Dai un factory reset