| KimYume a întrebat:

Am un Samsung GT-S6102 (DUOS) si vreau sa imi iau cateva aplicatii. Daca intru la setari » stocare pe SD si in telefon imi apare : Spatiu total - 14, 83GO; Spatiu disponibil - 10, 22 GO. Daca vreau sa instalez ceva imi apare aasa : Memorie plina. Spatiu de stocare al sistemului este insuficient. Stergeti/dezinstalati unele aplicatii sau date si incercati din nou. Deci, cece sa fac ca sa pot sa instalez aplicatiile pe care le vreau? :-s. Dau finda big grin si aam nevoie de raspuns cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Da cred ca e vorba aici de un alt spatiu de stocare nu ala pe care il ai liber (cartela SD) e vb de spatiu de stocare al sistemului (la mine este 1 GB) care este plin. Dezinstaleaza sau muta aplicatiile mai mari in dimensiune pe cartela sd.

| KimYume explică (pentru danutzu96):

Asa m-am gandit ai eeu dar nu stiu cum sa le mut. rolling on the floor sau cum sa dau sa salvez aplicatiile direct pe card.

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Setari > aplicatii> gestionare aplicatii > si de acolo le iei la rand si le dai mutare pe cartele sd

| KimYume explică (pentru danutzu96):

Multumesc mult big grin

| danutzu96 a răspuns (pentru KimYume):

Funda?winking

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

Multumesc

| KimYume explică:

Funda**