| Ionut_Marius_1998 a întrebat:

am un subwoofer intex 5x output si am rupt din greseala 3 din cele 5 mufe de la boxe si mufa a ramas inauntru am incercat sa le scot si nu pot, am incercat sa dau comanda dar nu am gasit. rog ajutor daca stiti de unde sa fac rost de un audio output pentru 5 boxe.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ne-ai dat marca amălificatorului (fabricant + model), deci nu-ti pot sugera nimic concret.

De regula, mufele de iesire pentru boxe (din statii de amplificare) sunt facute fie prin cleme de strangere (pentru capete de fire dezizolate), fie prin cleme cu surubare, fie cu mfe RCA mama (cu gaura in mijloc).

Daca cauti la magazine sau site-uri de profil de piese electronice, le poti gasi cu cativa lei.
Schimbarea lor este un pic mai dificila, necesita cunostinte minime de electronica audio.