| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon NOKIA 1100 RH-18 fabricat in Hungary. Am inteles din unele parti ca ar costa foarte mult acest telefon, deoarece are ceva in el care citeste codurile unor banci. Asi fi interesat sa il vand, si ce pret asi lua pe el. Multumesc!

7 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Cine te o prostit ma? laughing))

| BogdySS a răspuns:

Http://www.okazii.ro/cautare/nokia+1100+rh+18.html. Uite cum se vinde pe ocazii. Cere un pret mare pe el si scade treptat pana la o intelegere, sau liciteaza-l pe okazii cu licitatie de la 200 de euro sa zic.:)

| anonim0095 a răspuns (pentru BogdySS):

Inteleg. Dar acest telefon pe acre il detin este unul din acela care poate citi codurile bancare sau ce face el?

| anonim0095 a răspuns (pentru BogdySS):

Inteleg. Dar acest telefon pe care il detin este unul din acela care poate citi codurile bancare sau ce face el?

| BogdySS a răspuns (pentru anonim0095):

Nu citeste coduri bancare. Softul lui e defect, iar daca e modificat cum trebuie poate primi mesaje care sunt destinate altor persoane. Faza cu conturile bancare e ca poti primi prin SMS parola si datele unui cont bancar.

| anonim0095 a răspuns (pentru BogdySS):

Am citit pe net ca doar cele fabricate in Germania au acest soft defect. Am meu este NOKIA 1100 RH-18 fabricat in Hungary. Oare sa fie bun si acesta?

| BogdySS a răspuns:

Se pare ca sunt inapoiat si eu. A cazut faza cu el, nu mai valoreaza nimic pentru ca bancile s-au trezit la realitate si au rezolvat problema.