| anonim_4396 a întrebat:

TPU! happy Am un telefon Nokia N82 si de ceva timp am probleme cu el: dupa ce il incarc daca vorbesc la telefon mai mult de 3 minute apare "Baterie descarcata!" si se inchide sau daca intru pe Internet nu dureaza 1 minut si apare iar "Baterie descarcata!". Incarcatorul nu mai functioneaza nici el cum trebuie, nu mai face contact si dureaza ceva pana reusesc sa-l potrivesc. Am incercat cu un incarcator universal si incarca din prima. Acum jumatate de an i-am schimbat bateria telefonului si incarcatorul, din aceleasi motive, dar mi se intampla tot la fel. L-am avut si in service da' nu au reusit sa-i faca nimic. Va rog, puteti sa ma ajutati cumva?

4 răspunsuri:
| Gabitech a răspuns:

Din cauza incarcatorului parerea mea ca ai nenorocit bateria. incearca cu o baterie noua si totodata nu mai folosi acel incarcator cu contact prost. dai si o resoftare la symbian cu toate ca nu cred ca e de acolo sa elimini orice dubiu vreunui bug de soft.salut

| Agneees a răspuns (pentru Gabitech):

Am spus ca acum ceva timp, cand aveam aceeasi problema, am schimbat si bateria si incarcatorul. Se tot repeta...

| Emanuel2k14 a răspuns:

Am si eu un Nokia n80 si face cam la fel. Nu asa repede dar sunt la fel simptomele.

| Agneees a răspuns (pentru Emanuel2k14):

Ai incercat sa-l duci la reparat sau ti-a zis cineva care ar putea fi cauza?