| Luy98 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Fit si cand incerc sa il conectez la pc prin cablul de date calculatorul nu imi recunoaste conexiunea si nici telefonul. Ce as putea face?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| calinut1 a răspuns:

In primul rand ia programul kies si apoi instaleza driverele din program si asigurate ca din telefon e setat conectarea kies si optiunea debug e activata. coneteza telefonul la pc si apoi deschide kies si duta la drivere si instalezale si urmezi pasii daca zice sa deconectezi telefonulk sa il deconectezi. daca nici asa nu merge du-te cu el la garantie daca nu are sau la un punct service

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza softul pe care il ai pe cd cand ai cumparat telefonul, conectarea se face dupa ce instalezi softul in windows daca nu merge cumparati un micro sd il bagi in pc cu un dizpozitiv si gata