| Dr0gul3tz a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy J5(2017) si am observat acum cateva zile ca daca aproprii un obiect (mana, birou etc) de senzorul acela de lumina din fata (cred ca e senzor de lumina. sus langa blit) se stinge ecranul. si cand indepartez acel obiect ecranul se reaprinde ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Stiti cumva cauza? Si cum as putea face sa nu se mai inchida ecranul?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu prea ai multe variante... Presupun ca deja ai incercat metoda opririi si repornirii big grin Daca nu a functionat iti recomand sa intrii in mod recovery si sa stergi cacheul.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este senzorul de proximitate. Nu ar trebui sa fie activ decat in timpul unui apel.

| Dr0gul3tz explică (pentru Frank51):

Asa stiam si eu. dar e activ tot timpul

| Frank51 a răspuns (pentru Dr0gul3tz):

Nu prea ai multe variante... Presupun ca deja ai incercat metoda opririi si repornirii big grin Daca nu a functionat iti recomand sa intrii in mod recovery si sa stergi cacheul.

| grandebgd a răspuns:

Cred ca ar trebui sa gasesti ceva in setari o optiune ceva.