| DnlG a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy s plus si aseara am resetat telefonul la valorile din fabrica, si de atunci nu merge modul de date retea ( 3g-ul). In schimb wi-fi -ul, apelurile si mesajele merg. Care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| Roibu a răspuns:

Este foare posibil ca telefonul s anul imi recunoasca momentan zonele in care se afla 3G de preferat ar fi sa intri la:
Meniu-Setari-Setari Conexiune- apoi cauta, ori
Meniu-Internet-Setari Internet-vei gasi GSM, GPRS, SI POSIBIL SI 3G