| Yasmine1999 a întrebat:

Am un televizor Hitachi și sunt conectata la internet prin cablu ( nu are wi-fi tv-ul). La început, puteam accesa google, YouTube etc. Doar ca, de ceva timp îmi da eroare la internet, nu ma pot conecta, îmi arata ca se încarcă ceva anume și se inchide pur și simplu tv-ul. Ideea e ca, Netflix-ul îmi merge, deci, internet am. Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Putin cam greu sa gasesti un raspuns specific aici pe TPU.
Probabil televizorul foloseste sistemul de operare Vewd(nu este prea grozav comparativ cu WebOS/Tizen/AndroidTv).As reincerca o reinstalare a sistemului, trebuie sa gasesti optiunea asta undeva prin setari.Problema este una software, deci s-ar putea sa ti se rezolve dupa reinstalare.
Altfel poti contacta producatorul, dar nu cred ca o sa iti recomande altceva decat reinstalarea sistemului de operare si foarte putin probabil chemarea lui in service.