| Bogdanel200000000 a întrebat:

Am un televizor Sony si ma intreb cum pot sa-l conectez la laptop ca sa intru pe net sa vad filme/seriale.Inafara de cablu HDMI, mai am nevoie de ceva? si dupa...cum intru de pe televizor pe laptop?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Ai nevoie doar de HDMI, dupa ce bagi cele 2 capete in laptop si in TV, e un buton pe telecomanda TV-ului care seteaza, TV / SCART 1 / HDMI 1 / HDMI 2. ok tu aici setezi HDMI 1 sau HDMI 2(depinde unde ai bagat cablul) si vezi ceea ce faci pe laptop, comenzile le dai din laptop, si vezi si pe laptop si pe TV acelasi lucru. sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Edisor27 a răspuns:

Pai sunt 2 variante adica HDMI sau wifi daca ai televizor bun...

| kanechy a răspuns:

Simplu, daca televizorul are port HDMI la fel ca laptopul sau computerul...un singur cablu e de ajuns, dupa ce le conectezi, intri in meniul televizorului, dai la sursa si iti apare conectare prin HDMI, asta e tot!