| yonutzzz95 a întrebat:

Am un TV mai vechi de la Philips A59EAK01X01 cu seria 298722 AY 1 38 si nu gasesc nicaieri schema lui electrica.
Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| consilier28 a răspuns:

Cam asta e tot ce poti gasi online - http://obsoletetellyemuseum.blogspot.ro/......50_06.html

Bula
| Bula a răspuns:

Acest model apartine TUBULUI cinescop, si NU televizorului!
http://1.bp.blogspot.com/......G_7928.jpg
Acest tip de tub (59cm diagonala) a fost folosit de multe fabrici din lume, la multe tipuri de TV.

Pentru identificarea FABRICANTULUI si MODELULUI televizorului cauta eticheta pe spatele aparatului, sau pe TOT EXTERIORUL lui!
Fabricantul (si eventual numele produsului) de multe ori se afla scrise si pe partea frontala.

Daca nu mai gasesti nici o eticheta sau alta inscriptie de identificare pe carcasa, atunci cauta atent pe SASIU coduri de identificare si scrie-le aici!
Incearca sa le si fotografiezi cu calitate si rezolutie mare, impreuna si cu poza completa a sasiului, respectiv si vedere din spate cu toate componntele vizibile.
Pozele incarca-le pe un site, dupa care sa ne dai link-urile pozelor!