| MeMe123 a întrebat:

Am un TV Samsung LE40D503. De ce nu imi citeste filmele de pe stick...am vrut sa vad un film dar nu il vede...sticul de citit il citesete dar apare ca fiind gol. MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT CUM SA FAC SA MEARGA? DAU FUNDA MULTUMESC
IMAGINE AICI: https://www.google.ro/......ps?/search

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Poate depinde de formatul filmului, ce formate suporta:avi.mp4,mkv.
Poate nu suporta formatul pe care il ai pe stick.

| MeMe123 explică (pentru taken):

Pai si cum il convertez?

| taken a răspuns:

Pune pe stick o poza jpeg.Vezi daca o vede.

| MeMe123 explică (pentru taken):

Poze si muzica le vede dar filmele nu le vede

| taken a răspuns (pentru MeMe123):

Probabil nu poate reda fisiere video.

| taken a răspuns:

Nu gasesc ce formate video suporta. Poate suporta doar poze jpeg si fisiere audio.Nu stiu ce sa zic.
In mai multe locuri scrie ''conectaţi unitatea de memorie USB sau hard diskul, pentru a rula pe ecran fotografiile şi muzica stocate.''Nu spune de filme.
Incearca sa pui niste poze si niste fisiere mp3 si vezi care-i treaba.

| MeMe123 explică (pentru taken):

Dar la laptop am o iesire HDMI si in spatele Tvului am o iesire HDMI pot conecta laptopul prin cablu dala cu iesiri HDMI? ca sa stiu sa nu il cumpar degeaba laughing

| taken a răspuns (pentru MeMe123):

Se poate conecta TV-ul la PC sau laptop prin HDMI.
Nu stiu cum este la alte televizoare, dar la mine(am un televizor LCD putin mai vechi) deschid televizorul, il dau in modul video(am la telecomanda o tasta AV) si apoi pornesc calculatorul. Apoi trebuie sa schimb rezolutia.
Eu intotdeauna am pus doar televizorul, nu si televizorul si monitorul.