| xDanyxDany a întrebat:

am un tv Samsung SyncMaster 932mw si de vreo 3 luni imi apar pe ecran niste dungi maro si imaginea se vede pe negativ. o sa pun un link sa vedeti, nu am facut eu poze pentru ca am uitat si acum l-am reparat:)) dar reparatia mea nu tine mai mult de o luna, adica eu il desfac si il dau cu spray contact si-l montez la loc. de la ce poate sa fie problema cu imaginea? Dau funda celui mai bun raspuns. asta e linkul, da-ti de scroll in jos pentru poza: http://www.elforum.ro/topic/55539-problema-imagine-lcd-t v-samsung/

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, imaginea pe negativ, ai un integrat ars, iar dungile sunt din panel, nu faci nimic cu spray contact, mergi cu el la un electronist bun, dar costă mult reparatia lui, de citi inch este televizorul?

| xDanyxDany explică (pentru CristiDinBucuresti):

E de 19inch, dar spune-mi mai multe detalii daca stii ca ma pricep bine, am reparat multe placi de baza, am facut si reballing si reflow care sunt foarte complicate de facut, si banuiesc ca pot sa "resuscitez un amarat de televizor. si daca-l stric nu e problema ca oricum vreau sa-mi iau altul mai mare

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru xDanyxDany):

Sincer nu stiu, imnntrucit nu sunt specialist, doar am zis o părere, daca ai aparat de măsură si te pricepi, măsoară tensinile din sursă, si vezi unde i buba.

| Claudiu_Ciudin_2000 a răspuns:

Incearca poate e de la banana de la spate.