| Corcodele42 a întrebat:

Am un website nou și l-am băgat pe google search console și am 4 sitemap-uri diferite și un total de linkuri de 2400. În cât timp se indexează toate linkurile având în vedere ca websiteul are 10 zile de când e online și 2 zile pe google search console. Site-ul cu cât este mai vechi cu atât googlebot indexează mai repede? Mai ales la websiteurile mari? Care sunt mai vechi.

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Atat timp cat atasezi toate link-urile directe catre sitemap-uri, indexarea link-urilor va dura in jur de 2-5 zile pana la finalizare.