| Vikaa a întrebat:

am un windows 7 si nu mi se mai aude sunetul,ce sa fac? Din senin nu mai mergea sunetu, nu mai aud nimic

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vikka, dacă vrei să instalezi windows 10 te poți uita la tutorialul ăsta, e destul de bun. Ai nevoie doar de un stick usb de 8 gb sau mai mare, care să fie gol.

Să nu uiți ca înainte de toate să tragi pe un alt stick lucrurile pe care le vrei în continuare și le ai în pc (muzică, poze, foldere etc.)

https://www.youtube.com/watch?v=4JSo0dnXdrQ

A, și la partea cu licența, să ști că windows 10 funcționează excelent și fără licență, deci nu trebuie să te mai complici apoi ca să cauți să-l activezi. Singurul lucru care se va întâmpla dacă nu faci asta e că nu te va lăsa să-l personalizezi (să schimbi poza de pe ecran, să schimbi culorile în windows etc., lucruri neimportante).

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica reglajele de volum si daca nu este pus sunetul pe "Mute".

| Nemessys a răspuns:

De ce nu dai update la 10?

| Vikaa explică (pentru Nemessys):

Stiu ca pare proasta intrebarea, da cum ii fac update la 10

| Nemessys a răspuns (pentru Vikaa):

Nimeni nu s-a născut învățat.

https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10ISO

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Vikaa):

Îți formatezi hardul sau ssdul, după caz, adică ce folosești, ssd sau hard. După ce l-ai formatat din bios ii dai restart și intrii din nou în bios, și îți faci profilul de xmp, overclock etc, și apoi îți instalezi windowsul, de pe un stick bootabil, pare complicat dar sa știi ca este rolling on the floor))

| Ineys a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Toate astea pentru ca nu functioneaza sunetu? Mai simplu era sa-i zici sa-si ia alt PC.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Ineys):

Ea a întrebat cum își poate reinstala windowsul, nu în întrebare, mai jos

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Dar dc atâta filozofie? Nu ar avea același efect dacă ar face o instalare proaspătă de pe un stick bootabil? Și acolo la partiții să șteargă tot?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai trebuie sa salvezi datele și apoi sa ștergi, și sa instalezi win 10, asa funcționează, asta dacă nu cumperi licenta din magazin, ceea ce nu are rost

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

A, asta depinde și de ce date vrea să salveze, că dacă-i ceva simplu ca imagini, muzică, fișiere le trage direct pe un stick și poate face apoi o instalare curată de windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibila rezolvare: Dai click pe iconita speakers din taskbar, apoi dai click pe sageata de deasupra nivelului volumului si incerci toate device-urile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu multă plăcere big grin Ai încercat?

| SacuiuRobert926 a răspuns:

Incearca prima data sa reinstalezi driverele de sunete pentru calculatorul tau de windows 7 poate ca l-ai dezinstalat(sa nu ocupe spatiu atata) sau ceva, apoi daca nu se mai aude incearca sa vezi daca la boxe sau la casti se aude daca le folosesti de obicei atunci verifica sa nu fie cumva mut si la acestea daca au si ele volum. Daca toate sunt la volum si nu functioneaza atunci du-te la service de calculatoare si discuta de problema asta este posibil sa ai cheltuieli.

| Enache_Ricardo_1990 a răspuns:

Instaleaza 3dpchip si de acolo cauti driverele se la placa audio si le instalezi

| Vikaa explică (pentru Enache_Ricardo_1990):

Am rezolvat si cu sunetul intr-un final