| Strepix a întrebat:

Am urmatorul PC http://www.evocomputers.ro/......-ddr2.html
Vreau sa-mi fac upgrade la placa video si la ram, pana la cati ram suporta aceasta placa de baza si de ce tip e placa video ca sa stiu de care sa-mi iau si daca mi-as lua una noua de cati mb ar putea sa fie maxim?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cică...
Support for 2 PCI Express x16 Gen 2 graphics cards up to 150 watts and with up to 1.5GB graphics memory including: NVIDIA Quadro ® FX 5600; NVIDIA Quadro ® FX 4600; Quadro ® FX 1700; NVIDIA Quadro ® FX570; NVIDIA Quadro ® NVS 290.
Mai mult de 8 GB de RAM, nu știu la ce ai nevoie, da' mă rog...
Up to 32 GB 1 quad-channel architecture Fully Buffered DIMM 667MHz ECC memory; in 8 DIMM slots. DIMMs up to 2 GB at 667MHz
Adică ai grijă! nu merge orice fel de plăcuță RAM, să nu uităm că e vorba despre un workstation, nu de un PC normal de office ori gaming.
===
http://downloads.dell.com/......_en-us.pdf

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Poți să pui ce placă video vrei. Pentru acel sistem poți să cumperi RX 460 (4GB) sau GTX 1050 TI.