| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am Windows 8 si am incercat sa imi instalez din nou win7 dar cand vreau sa ii fac upgrade-ul la Windows7 imi da asta: "The Computer started using the Windows Installation disc.Remove the Installation disc and restart your Computer so that Windows starts normally.Then,insert the Installation disc and restart the upgrade". Nu prea inteteleg ce ar trebui sa fac dupa ce scot CD-ul si dau restart.

8 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Formateaza partitia. daca nu poti cu windows utilizeaza un linux.calculatorul poate fi destept dar nu e mai destept decat omul si nici nu e conceput sa mearga numai pe upgrade

| gogυ a răspuns:

Zice ca sa pornesti instalarea windows7 de pe disc cand ai calculatorul pornit si esti in windows8. Ca sa ajungi in windows8 trebuie sa scoti discul cu windows7 din unitate cand pornesti calculatorul, il bagi mai tarziu.

| MadalinNedelcu a răspuns:

Trecerea de la Windows 8 la Windows 7 nu se numest upgrade, se numeste downgrade. Incearca sa instalzezi windows-ul bootand direct de pe dvd-ul cu windows. Asa merge sigur. Bafta!

| NuAmGasitAltNickDisponibil a răspuns (pentru MadalinNedelcu):

Pai am bootat direct de pe DVD si asa mi-a aparut

| MadalinNedelcu a răspuns:

Nu ii mai da upgrade, da-i "install fresh copy". Simplu.

| GalatiCalculatoare a răspuns:

Nu o sa mearga pentru ca calculatorul e destept si vede ca vrei sa faci downgrade ceea ce lui ise pare normal. Foloseste un hirenboot (il gasesti pe net) intra in DOS si formateaza mai intai partitia de sistem ( c: ). apoi faci o instalare pe curat. bafta.

| AdyYou999 a răspuns:

Instaleaza windows7 direct de pe DVD.Asa e cel mai simplu si cel mai sigur mod de a reinstala un alt windows.Bafta