| AHappyDay a întrebat:

Am windows xp professional si cand vrea sa instalez niste programe(google chrom, un plug-in Adobe pentru jocuri online si altele) da o eroare:The procedure entry point SetDllDirectoryW could not be located in the dynamic link library KERNEL32.dll.Cum as putea sa o repar? Dau funda.

6 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Exact o simpla cautare pe google va gasi dll-ul dar eroare este din alta cauza recomand reinstalarea windowsului si dupa aceea un backup la partitia c cu un soft porfesional paragon sau active boot disk

| Valentyn22 a răspuns:

Mai simplu schimbi windowsu mai greu cauti dll dar s-ar putea sa nu fie singuru care lipseste.

| AHappyDay explică (pentru Valentyn22):

Acesta nu este calculatorul meu bun(este unul mai vechi) si il folosesc doar o perioada pana imi repar calculatorul deci schimbarea windows-ului iese din discutie.Eu vroiam o solutie temporara pentru ceva timp(1 saptamana) ca sa ma pot juca pe net, alta solutie?

| Valentyn22 a răspuns (pentru AHappyDay):

Nai decat sa cauti dll care iti lipseste --> un link de unde poti sa le iei bafta http://www.dll-files.com/

| AHappyDay explică (pentru Valentyn22):

Dar cand caut in windows fisierele care lipsesc le gasesc.Deci nu lipsesc. Alta solutie care ar putea fi?

| Valentyn22 a răspuns (pentru AHappyDay):

Incearca sa le inlocuiesti cu altele noi poate cele vechi nu mai sunt bune sau incearca sistem restore dai pc inapoi cam pana cand stiai ca nu-ti facea genu asta de probleme.Pt sistem restore -->Start-->All PRograms-->Accesories->>System tools->>System restore.bafta