| GabyTzu_Gaby_1997 a întrebat:

Am windows7 abia instalat. Si nu pot sa schimb rezolutia ( Este prea mare imaginea / Iconitele ) o Pot pune la 1024x768 si 800x600 ( Doar acestea doua ) Display-ul este : Generic PnP Monitor on Standard VGA Graphics Adapter ( Este singurul ) VA ROG MULT sa ma ajutati > Cum o pot schimba ( Rezolutia )

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

E adevarat ca ai numai optiunile pe care le-ai zis pentru ca nu ai instalat driverul placii video iar placa video functioneaza cu driverul implicit, vga. Daca nu ai cd cu driver pentru placa ta video, descarca de pe net un soft cum ar fi,, driver pack solution" care va scana, identifica si instala automat driverul placii tale video.Softuri gen,, everest" iti vor spune ce placa video ai doar dupa ce ai instalat driverul placii respective.

| GabyTzu_Gaby_1997 explică (pentru nutepriveste21):

Aham. Am inteles ma poti ajuta si pe mine te rog? Am downloadat EVEREST Home Edition Si DriverPack Solution dau nu ma descurc sa instalez driverul. lasa-mi mesaj privat cu ID-ul tau daca vrei. MULTUMESC

| GabyTzu_Gaby_1997 explică (pentru nutepriveste21):

Lasami un mesaj privat cu ID tau sa ma ajuti si pe mine cu instalarea driverului /// Am downloadat EVEREST Home Edition si DriverPack Solution. Multumesc

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Instaleaza driverele placii video de aceea nu-ti i-a rezolutia vezi ce placa video ai si instaleaza driverele placii video. ca sa afli ce placa video ai poti sa downloadezi everest sau aida dupa net si sa intri sa vezi ce placa video ai daca nu sti.

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Vrei sa schimbi doar marimea iconitelor?
Tii apasat de ctrl si dai de scroll (roticica de la mouse)