| Saske96 a întrebat:

antminer s9, s9i,s9 hydro si dragonmint t1 mai sunt profitabile?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nu mai sunt profitabile. Incearca sa minezi Ethereum sau Monero folosing placi video, astea sunt profitabile dupa 10-15 luni.

| Saske96 explică (pentru anonim_4396):

N-am buget de rig, cautam ceva la 2000-3000 de lei, pe asicminer value zice ca antminer-ul face 2 dolari si dragonmint-ul 3, si am pus 0.15 centi la kilowatt adica 0.60 de bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Saske96):

Depinde de la ce firma ai curent. Eu am de la Enel si am incercat sa minez cu rig dar surpriza, dupa un anume consum imi crescuse pretul per kW si n-am profitat aproape deloc...

| Saske96 explică (pentru anonim_4396):

Deci nu e profitabil si eu sunt la enel, plus la mine in oras se i-a curentul foarte mult