| Paicu_Andrei_1996 a întrebat:

Buna TPU Army am si eu o | intre |. Vreau sa-mi achizitionez o placa video mai exact Nvidia 960 si e GDDR5. Eu acum am Nvidia 630 si e DDR3. Daca o schimb se potriveste pe placa de baza? Sau trebuie sa o schimb? Si daca trebuie sa o schimb restul componentelor DDR3 cum ar fi RAM-ii se potrivesc cu Placa de baza DDR5? Va rog spuneti ce trebuie sa fac happy Multumesc! Fundita pentru raspuns.

1 răspuns:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Nu are legătură placa video cu placa ca de baza, daca cea video e GDDR5 placa de baza nu trebuie sa fie neaparat DDR5.