| jackie12345 a întrebat:

Aș avea nevoie de o frecvență radio pe care nu este nici un post radio în toată România. Mi-ar trebui pentru adaptorul Bluetooth la mașină... Bâzâie într-una pentru ca vine alt post peste el

13 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Setezi o frcventa in modulatorul tau si pe urma cauti acea frecventa la radioul masinii.

| jackie12345 explică (pentru GdX):

Asta am făcut. Bâzâie. E modulator de 200 de lei. Mă așteptam la mai mult de la el

| GdX a răspuns (pentru jackie12345):

Pfff...da-l inapoi si i-ati banii, pana si chinezariile de 50 de lei sunt mai bune de atat.

| sierra1 a răspuns:

"Aș avea nevoie de o frecvență radio" - de la un loc la altul, o frecventă e liberă sau ocupată deci e inutil să primești ceva valoare fixă. "scula" ta nu emite pe mai multe frecvențe?

| sierra1 a răspuns:

"Mi-ar trebui pentru adaptorul Bluetooth" - era să uit, adaptorul de care zici nu se "intâlnește" de-nici-o-culoare cu modulatorul tău fm

| jackie12345 explică (pentru sierra1):

Ce deștept ești

| sierra1 a răspuns (pentru jackie12345):

Multumesc

| sierra1 a răspuns (pentru jackie12345):

Intebam: "scula" ta nu emite pe mai multe frecvențe?

nici un ecou?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe vremea când eram sărac, și umblam cu modulatoare, pe 87, 5 MHz nu dădeam de nici un post.
Dar oricum modulatorul era puternic, dacă setam frecventa unui post de radio, îl acoperea complet pe o rază de 50m.
Eram copil pe atunci, stăteam în dacie pe lângă terase sau garaje cu radio dat tare, și le băgam manele pe frecventa, să am de ce râde.
Cele mai puternice bruiaje pe care le întâlneam, erau de la alte modulatoare auto, nu de la posturi de radio.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Baga acolo 90FM.

Degeaba pui una, ca nu se strang mereu toti pe aceeasi frecventa. Nu ar trebui sa bazaie asa. Ca nu toti stau pe frecventa de ai pus-o tu. Sigur problema nu este alta?

| Catrice a răspuns:

199.99

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu e un post de Radio e altceva. Astia au inventat 5G ca nu mai erau frecvente libere si tu vrei frecventa ta? happy

| AlexElektro1987 a răspuns:

Pai tu trebuie sa setezi modulatorul pe o frecvență care funcționează si pe mașină, ca degeaba iti dau eu o frecventa din Germania daca antena masinii nu o poate prinde.