| Balan_Dani_1998 a întrebat:

as crea sa imi iau niste rami (DDR2 1GB daca conteaza ) si vreau sa stiu ca daca dupa ce pun ramii trebuie sa reinstalez windowsu si sa pun acei 1GB sau se pun ei singuri

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Opresti calculatorul, bagi noua placuta
de memorie in slotul gol si cand porneste sistemul, automat o sa vada
memoria totala instalata.
-Sa bagi bine placuta de memorie (are niste sisteme de prindere pe laterale)
pentru ca altfel iti da erori.
- Daca placuta pe memorie pe care o pui e mai mare decat originalul din calculator este bine sa le schimbi si intre ele.

1 răspuns:
| Zarool007 a răspuns:

E foarte usor.Atasezi placauta de ram, Deschizi pcul si ea se va adauga automat. Sper ca ti-am fost de folos happy