| teemo2000 a întrebat:

As dori sa cumpar un PC unei fetite de 6 ani. anul acesta intra in clasa 1. Nu vreau ceva foarte scump. M-am gandit la acesta https://altex.ro/......cs-ubuntu. Este bun de ceva? Sau daca aveti alte sugestii dar sa nu depaseasca 1000 ron daca e posibil. Multumesc!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru RAY):

Sau vezi ceva la mana a doua, din ce oras esti?

| teemo2000 explică (pentru RAY):

Satu Mare

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este sa mai amanati macar 1 an pentru ai cumpara fetiteti acest PC si am sa va spun motivul:
are 6 ani si abia acum invata alfabetul, sa scrie, sa socoteasca... un PC nu este decat o distractie de la invatat si va fi focusata pe jocurile de pe calculator, nu la ce este mai important, cartea, alfabetul, numaratoarea, scrisul si asa mai departe.
Nu dati un PC unui copilas, ca il pierdeti!
Dati-i o tableta mica, sa o foloseasca in pauzele de la invatat, ca sa se focuseze pe carte si educatie intai, ca de computer o sa aiba timp destul, dupa cativa ani cand este capabila sa scrie si sa citeasca.