| Master151 a întrebat:

Aș dori să îmi vând pc-ul pentru a-mi cumpăra un laptop și nu știu ce preț ar merita, are urmatoarele specificații: - procesor: Intel core i5 2300 2.8 ghz.
-placă de bază: Asus P8H67-M
-hdd: 2x - 500gb western digitar
- 250gb
-sursă: cooler master GX Bronze 550W
-placă video: nVIDIA geforce GT 430 2gb 128 bit
2x DVD-RW
-ram: 8 gb 1333 mhz ddr3
Windows 7 ultimate
Carcasa cooler master, dotata cu 2 ventilatoare suplimentare 120
-Monitor LCD BenQ FP92W 19 inch
-mouse :myria MG7512 gaming
- boxe: hama sonic mobil 183
-mousepad: Marvo Scorpion G19 size XL 900x400x4mm
-scaun gaming : Myria Mg7403rd negru rosu.
Întrebarea mea este toate acestea la pachet cat ar valora?(aproximativ).
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nu prea le ia nimeni impreuna, mai ales mouse pad, scaun and SHlT

iar sistemul e deja FOARTE vechi, i3 generatia a 2a si a aparut generatia a 9a, si placa video generatia 4sute si a aparut 2mii
- 250gb ce inseamna? ssd?
unitati optice nu vrea nimeni... pentru ca noi, externe, miniaturizate sunt pe eMAG vreo 100lei una

concluzie: o sa iti fie absolut imposibil sa le vinzi pe toate odata, poate daca le dai la un pret micronic, si oricum chiar daca le dai pe rand tot o sa le dai foarte greu

iar ca pret, ca sa iti faci o idee:
https://www.interlink.ro/intel-core-i3-s451
400lei un calculator cu i3 kior, DAR, e de firma (Lenovo, Dell, etc.) SI ARE GARANTIE 12 luni, lucru pe care tu nu poti sa il dai

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

40-50% din pretul de magazin, asta daca vrei sa le dai rapid.
E plin netu' de sh-uri.