| educhoo123 a întrebat:

As fi interesat sa imi cumpar o consola Playstation sau Xbox, dar as vrea mai intai de toate sa stiu daca pot beneficia de cateva din facilitatile care mi le ofera si calculatorul, spre exemplu daca pot sa il conectez la internet, daca pot sa ii atasez mouse si tastatura? Dau funda!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La ps3 se poate conecta tastatura prin USB dar nu iti trebuie la nimic, mouse-ul nu merge. Acum incep sa iasa jocurile cu motorul grafic GLACIER 2/FROSBYTE uite aici sa vezi cum e: http://www.youtube.com/watch?v=oah8-kd4sjY
http://www.youtube.com/watch?v=lea-tQUFCfY asa ca poti alege ce consola doresti nu va fi diferenta de grafice.

| TNSFDN a răspuns:

Xbox 360 are port USB, insa la Playstation nu sunt sigur pentru ca nu detin. Tastatura testata pe xbox. De mouse zic ca nu e nevoie. Internet merge la ambele. Cu cablu sau iti poti cumpara device wireless separat. Xbox are un mare minus: trebuie sa iti cumperi un card special pentru a juca jocuri in multiplayer online

| simmoloc a răspuns:

Pai la playstation nu poti sa atasezi nici mouse nici tastatura nu se poate conecta la net... in schimb consola wii se poare conecta la net daca ii cumpei un fel stic special