| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

as vrea sa aflu pentru ce sunt intrarile/iesirile din fata pc-ului... 2 sunt pentru casti, boxe, telefon, 2 sunt usb 1 are pinu de inox gros pe mijloc, jos de el sunt pini subtiri sus e neted si al 2 lea enormal? Cele 2 pentru casti sunt pentru sunet sau pentru telefon?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate ne dai și o poză de la "intrarile/iesirile din fata pc-ului"

| dannyel86 a răspuns:

Porturile audio sunt folosite, de obicei, pentru a conecta boxe/casti, respectiv microfon / casti cu microfon (inregistrare voce / comunicare audio pe Skype, Facebook si alte asemenea).
Al treilea slot de care vorbesti ar putea fi cititor de card (nu stiu sa-ti spun exact daca nu vad o poza).