| Zsolt15 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa cumpar acest laptop: https://altex.ro/......5-free-dos
doar ca nu are windows si daca il cumpar cei de la altex au zis ca il pot pune doar ca costa 500 de lei, daca il cumpar de unde pot cumpara windows 10 sau merge si 7 dar prefer 10 si sa fie cat mai ieftin si sa si il puna ca eu nu stiu...
si ce parere aveti de laptop?

4 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Link-ul nu este accesibil. După link este un laptop "satisfăcător" cat să lucrezi pe el sau sa navighezi. Nu te gândi la gaming exagerat, pentru că nu va duce.
Să revenim la subiect. Te-as sfătui să instalezi Windows 10 pro x64.
https://m.emag.ro/......DLF6WMBBM/
N-ai cum să găsești free decât piratat, preț mai ieftin se 400 lei nu găsești

| MortalX a răspuns:

Windows-ul, daca vrei mai ieftin (Mult mai ieftin), il poti descarca de pe alt PC (gratis, de pe site-ul Microsoft) si apoi sa-l pui pe un DVD (insa sa fie DVD-RW pentru ca ai de inlocuit niste fisiere dupa ce il pui de dvd)
Insa, la metoda de mai sus, trebuie sa cauti pe internet un cd-key.
Metoda merge doar cu Windows 10 Home (32/64 bit)

| Zsolt15 explică (pentru GPA):

Mersi,nu stiu de ce nu merge linkul...la gaming ma gandeam un sims 4, gta sa si ets 2...