| SmileyyXD a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un aparat foto dslr dar sa nu fie prea scump.Adica nu sunt dispusa sa dau 1600-2000 lei pe el..Nu ca nu as vrea dar nu vrea mama.De preferat Nikon. Dati-mi idei.

Răspuns Câştigător
| Shmoopy a răspuns:

Avand in vedere ca probabil esti incepatoare, ti-as recomanda un D3100, care filmeaza si full HD.
Eu am D3000, ma impac foarte bine cu el, are un pret accesibil acum si este perfect pentru inceput, in sensul ca este usor de utilizat.

Si da, zic de D3100 pentru ca eu una imi bag unghia in gat ca n-am mai asteptat putin, ca sa pot si filma cu ce mi-am luat... asta e.

1 răspuns:
| gflorin a răspuns:

Poti sa incerci cu asta http://www.f64.ro/nikon-d3000-kit-af-s-18-55mm-f-3-5-5-6-g-vr.html. Este un DSLR pentru incepatori, se utilizeaza usor iar pozele sunt excelente