| Hachimytza619Akita a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon dar...
as vrea sa vad prima data niste sfaturi inainte!
Samsung galaxy s I9505
Samsung galaxy s4 I9506
Cu ce este mai bun s4 I9506 decat s4 I9505, merita pretul, etc!
Funda pentru cea mai buna explicatie!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Difera procesorul si gpu-ul.
I9505 are un snapdragon 600, quad-core la 1.9 ghz+gpu adreno 320.
I9506 are un snapdragon 800, quad-core de 2.3 ghz+gpu adreno 330.
Snapdragon 800 este ceva mai eficient din punct de vedere energetic, si putin mai performant. Plus ca adreno 330 este in teorie cu pana la 50% peste adreno 320. Eu recomand i9506, mai ales ca diferenta de pret nu e enorma. De altfel, i9506 e mai apropiat de galaxy s5 ca si performante decat de s4 i9505...

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Samsung galaxy s4 I9506

Quad-core 2.3 GHz Krait 400, Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800

Mai vezi si tu:

http://www.phonebunch.com/......y_s4-1169/

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Tu realizezi ca de banii aia iti cumperi linistit/a un LG Nexus 5? Telefon care nici nu sta la povesti cu S4-urile, oricare ar fi ele.

| sltlp a răspuns (pentru Ag30Fdr4g0nz):

Sa vad ce camera are Nexus 5 comparat cu s4. Cum se face de ras Nexus 5. Sau sa vedem care telefon ofera o autonomie mai buna.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns (pentru sltlp):

Cine dracu isi cumpara smartphone pentru camera? Vrei poze, ia-ti aparat foto. Doamne feri!

| sltlp a răspuns (pentru Ag30Fdr4g0nz):

Cine naibii iti cumpara smartphone pentru soft. Vrei soft, iti iei iphone. Gandeste inainte sa spui ceva. Vrei baterie, iti cumperi o baterie de masina, sau ai priza langa tine, sau poate un ups. Vrei un ecran cu negru superb, iti iei plasma, sau un lcd, vrei o interfata prietenoasa, iti iei pc + 999 teme.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns (pentru sltlp):

Tu esti fumat. IOS e cel mai bun OS pentru tablete. Android pentru Smartphone. Nici nu stiu de ce imi pierd vremea cu copii copaci. Hai pa, nu ma mai obosesc cu tine.

| sltlp a răspuns (pentru Ag30Fdr4g0nz):

Da, copii copaci. Sio nu mai rapsunde pe inteligentul ca esti doar in prost cu nasul pe sus.
Android e cel mai bun os pentru tablete. De ce, e drept, ios e ok, optimizat da. Dar ce faci pe el. Rulezi o aplicatie de odata si mori de plictiseala pe tableta, in loc sa poti sa tii si tu 2-3 aplicatii in acleasi timp(gn multiwindow pe galaxytab-uri). Nu ma pmresioneaza gesturile tale de copil turbat, sau om prost, si la fel cum poti sa vorbesti urat tu la fel pot si altii. Argumeanteaza-ti afirmatiile mai bine.

| sltlp a răspuns (pentru Ag30Fdr4g0nz):

Difera procesorul si gpu-ul.
I9505 are un snapdragon 600, quad-core la 1.9 ghz+gpu adreno 320.
I9506 are un snapdragon 800, quad-core de 2.3 ghz+gpu adreno 330.
Snapdragon 800 este ceva mai eficient din punct de vedere energetic, si putin mai performant. Plus ca adreno 330 este in teorie cu pana la 50% peste adreno 320. Eu recomand i9506, mai ales ca diferenta de pret nu e enorma. De altfel, i9506 e mai apropiat de galaxy s5 ca si performante decat de s4 i9505...