| Pepyo a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi iau un monitor. Si am gasit cu marimile (W H D) 441, 278, 57 si cu suport are 441, 350, 167, as vrea sa stiu la ce se refera cu suport? adica vad ca cu suportul are greutatea si inaltimea mai mare, si cum as putea sa masor in cm marimile de mai sus cam cat ar insemna (W H D) 441 SI 278, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

W(idth) [lățime] = 441 mm, adică 44, 1 cm.
H(eight) [înălțime] = 278 mm, =» 27, 8 cm
D(epth) [grosime] = 57 mm, =» 5, 7 cm
E chiar așa greu?!? Oricum, de greutatate nu ai spus nimic - dar e logic să fie mai greu dacă îi adaugi și un suport.
„Cu suport" înseamnă ca e montat pe un stativ, ca să îl poți pune pe masă. Fără - îl poți folosi pe o montură de perete.

1 răspuns:
| FaraNume1245 a răspuns:

W = width = lățime.
H = height = înălțime.
D = depth = lungime, în cazul acesta.
Nu ai nicio unitate de măsură, cum vrei să transformi în centimetri?