| Gabryel32 a întrebat:

As vrea sa imi iau un PC nou pentru ca cel actual e din 2003 si nu mai e compatibil. Chestia e ca nu stiu ce sa aleg: un Desktop PC sau un Laptop. Eu vreau sa imi iau un calculator/laptop mai ales pentru Gaming. Rog ca pentru fiecare alegere dintre Desktop PC/ Laptop sa imi da-ti un model. Bugetul e de 1500-2500 lei.

3 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

In banii astia cumpara un Desktop. La vreo 2500 lei gasim si laptopuri care duc anumite jocuri, dar la 2500 un desktop e de 2-3 ori mai puternic in jocuri decat un laptop. Daca vrei iti recomand sa faci o configurare si pot ajuta la asta. Mai bine sa ti le iei pe bucati, alegi exact ce vrei si te scoti ceva mai ieftinwinking

| ๓itนpitน a răspuns:

Iti sugerez un calculator deoarece este mai favorabil pentru jocuri,pe cand laptopul este mai mult de bussines,afaceri si nu prea suporta jocuri multe sau noi,la laptop avantajul este ca poate fi transportat oricand, eu as renunta la asta pentru ceva mai bun, mai compatibil si mai rezistent.

| EeEzAp a răspuns:

Desktop. E foarte bun, si confortabil.