| MaxiEcho a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez un telefon dar nu stiu pe care sa-l aleg dintr-e... http://www.emag.ro/compare/93?
Care Model de procesor e mai bun?
Ofer funda!
Vreau sa stui care procesor e mai bun findca cunosc pe cineva cu HTC desire 310 si nu are de loc lag!
Vreau sa stiu daca Vonino are lag la jocuri sau ceva!
Funda!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ambele procesaore sunt asemnatoare(daca nu chiar identice) Insa la HTC e posibil ca softul sa fie nitel mai bine optimizat.
Ca si aspect as alege vonino(e mai elegant, mai subtirel, si mai usor). Calitatea ecranului(culori) e mai buna la vonino deoarece e ips, comparat cu tft la desire. Ce nu ma atrage, cum ti-am zis, is 3 lucruri: 1. posibil softul sa fie mai prost optimizat, urmat de firma care e realiv noua, si rezolutia la ecran(e adevarat, e o rezolutie buna, dar rezolutie hd pentru cpu mtk e omor, ca procesoarele alea is destul de slabe). practic acelasi procesor trebuie sa calculeze tot pentru de 2+ ori mai multi pixeli. Bateria la vonino tine si ea mai putin.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Link-ul nu e bun.

| MaxiEcho explică (pentru sltlp):

Compara Htc desire 310 cu Vonino Jax QS pe eMAG!