| breahna a întrebat:

Buna TPU...

Aș vrea să-mi cumpăr o camera video, si vreau calitate video buna.
Și as vrea sa aflu care din astea 2 camere de filmat dă calitate video mai bună!
Panasonic Lumix GH4, sau
Black Magic Cinema Camera EF 2, 5 k?

Mersi mult!

2 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Ambele sunt foarte bune pentru filmat. Incearca sa le testezi pe amandoua daca ai ocazia, sincer nu stiu pe unde ai putea sa gasesti Black Magic-ul, si vezi cu care te intelegi mai bine.

Ca si pret nu vad sa existe o diferenta foarte mare. Deci totul depinde de tine, daca ai ocazia sa le testezi pe amandoua fa-o si dupa alege.

Filmare placuta!

| Diana1417 a răspuns:

Panasonic Lumix GH4 este mai buna din punct de vedere al clarității insa posibil sa se strice mai repede.