| Mitsa a întrebat:

Bună TPU happy!
Aş vrea să'mi cumpăr Replică iPhone 4, deoarece este mai ieftin.
Nu este original, dar are ceva in minus faţă de cel original? Nu e la fel de bun?
Aş vrea nişte păreri big grin
Mulţumesc anticipat!
[ scuzaţi categoria dacă nu e cea potrivită big grin ]

Răspuns Câştigător
| MarkTremonti a răspuns:

Are multe dezavantaje si nici nu isi merita pretul...mai bine iti iei un telefon original cu touch-screen la acelasi pret sau la abonament(nu ma refer la iphone).
1. Ecran mult mai mic decat originalul;
2. Rezolutie mai mica;
3. Nu cred ca are multi-touch;
4. Fonturi dezordonate;
5. Nu are sensibilitate asa buna ca si originalul( merge foarte greu touch-screen-ul);
6. Procesor foarte slab;
etc.
Per total nu merita sa dai nici 150-200 de lei. Mai bine imi asculti sfatul si sa te gandesti la un telefon original(LG, Samsung, Sony Ericsson, Nokia, etc.). Depinde de tine cat de mult ti-l doresti.
P.S: Ca si aspect intr-adevar seamana cu Iphone4 dar numai de la distanta. Daca se uita cineva mai atent la el isi da seama imediat ca e replica.

17 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Normal ca nu e la fel de bun de la meniu aranjat altfel la touch care deabi merge camera video e VGA, bateria te tine cam 4 5 ore nu ruleaza unele aplicatii pe el.Mai bine nu iti mai ei decat sa te dai smecher cu el, ori cum cunoscatorii stiu care e copie si care e real

| Magoo88 a răspuns:

Este foarte mare diferenta. Nu are acceasi calitate, se strica mai repede. Nu se aude la fel de tare, nu face poze (filmeaza) la fel ca originalul. Nu recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Eu am avut un Sciphone, o replica Iphone 4. Ce pot sa spun, mi-am luat teapa. Chiar daca am dat doar 100 roni pe el, nu s-a meritat, deloc. A fost cumparat din Germania, din cate am inteles.

Bun. Camera este foarte proasta, este VGA (sub 1megapixel). Internetul nu mergea. Muzica se audea foarte incet si nu suficient de clar. Multe, multe aplicatii nu mergeau, deoarece aveai nevoie de JAVA. Nu puteai trimite fisiere din calculator pe el, deoarece programelul pentru iphone nu corespundea cu el, aveai nevoie de unul special, pe care il downloadai de pe un site chinezesc. Mi-am pierdut vreo ora cautand pe acel site, downloadand mai multe programe, dar fara folos.

Castile mi s-au rupt foarte usor, le-am folosit de doua ori, si mi s-au rupt si nu am mai putut sa le folosesc.

Aveam doua baterii la el, designed in U.S.A., Made in China, binenteles. Vreau sa spun ca, daca vorbeam o ora la telefon, incontinuu (cum vorbeam cu prietena pe vremea aceea, acum un an), mi se descarca prima baterie. Pe stand by, o baterie nu statea mai mult de 6 ore, asta fara sa umbli deloc pe el. Mereu trebuia sa am o baterie de rezerva la mine, dar nici asa, telefonul nu statea deschis de dimineata pana seara.

Am avut sciphone-ul o luna de zile, in care mi-am tocat nervii! I l-am vandut unui coleg cu 100 Roni, iar a doua zi si-a spart ecranul, dintr-o simpla apasare pe touch.

Singurul lucru care mi-a placut la el a fost ca avea dual Sim si un meniu dragut, care insa nu il puteam edita. Puteam muta, intr-adevar, iconitele, in stanga, dreapta, mai sus sau mai jos, insa nu le puteam sterge sau sa adaug altele.

Nu recomand sub nicio forma sa iti strici banii pe asa ceva! Mai bine pastreazati banii si strange in continuare pentru un iphone 4, sau de ce nu, alt telefon.

Sper ca ti-am fost de folos!

O zi buna!
Pa, pa!

| IulianMMI a răspuns:

Pai eu am iphone5 replica si merge destul de bine trebuie sa-l calibrezi si merge love struck unele jocuri nu merg dar merge sa te dai mare!

| mandacheannemaria a răspuns:

Buna! Eu am avut Iphone 3g original si mergea SUPER. Aseara mi-am cumparat iphone 4 nefiind fake. Deci este groaznic, nu ii merge touch-ul, nu face poze bune. Deci chiar nu ti-l recomand!

| VladutZzZz_9414 a răspuns:

Pai Diferenta este ca, memoria telefonului este de cativa MB, claritatea imagini ...nu se cumpara cu cel original, gandeste foarte greu.Slabe sanse sa iti mearga camera foto/video la el.La un iphone original nu poti sai scoti carcasa/bateria la replica poti.

nu tias recomanda sa cumperi tongue

| Valentin121 a răspuns:

Replică iPhone 4 este o porcarie! O MARE TZEAPA!

| ShinyStar a răspuns:

Am avut si eu un iPhone 3GS si am vazut o comparatie pe youtube cu o replica de iPhone 4. Ce pot spune despre replica este ca :
-Pe touchscreen-ul ala de toata minunea apesi de te dor degetele si tot nu merge bine
-nu are aplicatii deoarece nu are iOS
-camera e VGA si se vede ca si cum ai filma cu pielita de la salam
-il scapi odata se face bucati
-are memorie 10 mb aproximativ
Si multe alte dezavantaje care nu mai are rost sa ti le zic avand in vedere ce ti-am spus pana acum tongue
Sper ca te-am convins tongue
Ceaules!

| robert333 a răspuns:

Am avut si eu o replica iphone 4s am facut schimb cu cineva i-am dat un Nokia 6124c pe iphone replica dar avea displayul spart am fost cu el la toate service-urile de telefoane din Bucuresti si nu am gasit display pentru el la nici unul toti imi spuneau ca nu gasesc piese pentru el deoarece este chinezesc si este fabricat in firme fantoma si pe dealta parte mergea baterie de la Nokia la el si nu avea ios ca cel original avea java si nici nu ati mergeau orice jocuri pe el antradevar pentru a te da mare era foarte bun dar de la departar si ce era bun la el era ca avea dual sim faci cum vrei dar daca se strica ceva la el nu gasesti piese

| Myhaytza_Vasiliu_1995 a răspuns:

De ce vorbiti aiurea? 1 la mana am replica iphone 4 de 2 luni! touchul merge perfect... este 99% identic ca cel original! depinde si ce replica iti iei. 150 lei ce vrei? da 450 lei si iei replica identica frate. carsaca nu se deschide, cartela microsim, camera 3 mp, cartela intra intr-o parte, are chieita, se aude super clar!

| Myhaytza_Vasiliu_1995 a răspuns:

Se merita sa-ti iei iphone 4 1.1 nu alea dual sim! dai 450 lei dar sti pentru cetongue e diferenta foarte mica... si nu lua fara garantiewinking

| adi85 a răspuns:

Multi vorbiti aiurea.eu am un prieten care vinde chestiile astea si pot sa-mi dau cu parerea fiindca ce stiu stiu de la el.nu poti sa spui au camera proasta, au diplay mic..etc
exista zeci si zeci de modele diferite.
are si la 2 milioane si la 9.calitatea normal ca e in functie de cat platesti.
pai mi-a aratat unu cu android.un iphone 5 replica.nu credeam daca nu vedeam.identic ca aspect.cu android.intra pe play store, descarca orice, se incarca instant pe net..deci nu te mai lua dupa toti cunoscatorii. daca esti atent, o sa gasesti ceva bun si ieftin

| IPhoneMaster000 a răspuns:

Vand eu iphone 4 ultimul model de copie, touch ul merge foarte usor, se pot instala aplicatii si arata identic! nu lipseste nimic
http://www.okazii.ro/iphone/iphone-4s-a123735352

| Soare_Yo_1989 a răspuns:

Sall all! am un iphone 6 fake de vanzare DEFECT : nu are butoane VOL- VOL + si butonul LOCK SCREEN il vand pentru ca nu am ce sa fac cu el cine e interesat poate sa sune la nr asta 0745889801 pret 170 lei negociabil PS : pot spune ca am dat pe el un Orange Roya nou in cutie!

| ruslav a răspuns:

E foarte bumn sa stii
daca vrei un iphone 4s negru nou la cutie cu toate accesoriile sunama la nr de tel 0761799706 darius

| ralupuf a răspuns (pentru ruslav):

Te rog frumos pot sa imi spui pretul?

| Florin_Romica_1998 a răspuns:

Frate eu zic sa nu te grabesti si sa mai strangi niste bani si sa-ti iei unul original;-)