| Cristiiiish a întrebat:

As vrea si eu sa imi cumpar un macbook dar nu stiu ce sa aleg. Ma gandeam la un Macbook pro 13 retina sau un macbook review 2016. Voi ce ma sfatuiti sa iau? Vreau sa mearga si la editat clipuri pentru Youtube. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonim141297 a răspuns:

Tastatura Imac-ului fiind prin Bleutooth se cuplează la Ipad.
Iar la Ipad nu prea ai posibilitati pe IMovie, în schimb calculatorul merge perfect și se configureaza foarte repede. Pretul calculatorului a fost de 5500 lei (la reducere de la 6000 de lei de sarbatori).
Și mie imi place YouTube și calculatorul este foarte bun la editat, iar daca doresti ceva mai "profesionist" ia-ți FinalCut Pro.

2 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Daca vrei sa meargă pentru editat pe YouTube ce mai buna varianta este pro 13 Retina dar daca mergi in magazin poti sa ii întrebi pe cei care lucrează acolo si ei te pot sfătuii pai bine pentru dorintele tale.

Sper ca am fost de ajutor.

| Anonim141297 a răspuns:

Hei! Eu de curând mi-am luat un IMac, dar înainte și eu optam pentru un MacBook. Am tableta IPad pro și merge asemenea unui laptop, dr posibilitățile sunt reduse, deși cei de la Apple au zis că atâta timp cât am această tabletă ( ce se cuplează la tastatură ) este ok. Ei mi-au recomandat un IMac, chiar dacă eu mă feream de el din cauză că aveam impresia că este un preț mai ridicat, când în final am aflat că avea acelaș preț cu un MacBook ( modelul nou apărut în 2015).
Oricum dacă optezi neapărat pentr un MacBook, cel pe care ți l-ai ales este cel mai bun, restul neavând usb-uri și pe deasupra mai trebuia să-ți cheltuiești banii pe adaptoare și alte chestii ( Ca la IPhone 7).
Sper că te-am ajutat!

| Anonim141297 a răspuns (pentru Anonim141297):

Tastatura Imac-ului fiind prin Bleutooth se cuplează la Ipad.
Iar la Ipad nu prea ai posibilitati pe IMovie, în schimb calculatorul merge perfect și se configureaza foarte repede. Pretul calculatorului a fost de 5500 lei (la reducere de la 6000 de lei de sarbatori).
Și mie imi place YouTube și calculatorul este foarte bun la editat, iar daca doresti ceva mai "profesionist" ia-ți FinalCut Pro.