| GeorgiAdg a întrebat:

astazi mi-am actualizat telefonul (Huawei Mate 10 lite) si in timp ce se actualiza, si dupa actualizare, bateria a inceput sa se descarce mult mai repede, si inca am notificare ca trebuie sa il mai actualizez o data...
Ce as putea face? De ce se descarca bateria, iar daca il actualizez, o sa afecteze si mai tare bateria? Ce as putea face sa nu se mai descarce atat de repede referitor la ultima actualizare.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie ca bateria sa fie incarcata peste 60%.